Top

Statik Web Sitesi

Statik Web Sitesi

Statik Web Sayfası ne anlama geliyor?
Statik bir Web sayfası, HTML kodu kullanılarak oluşturulan ve kullanıcı kimliğinden veya diğer faktörlerden bağımsız olarak aynı sunum ve içeriğe sahip olan bir sayfadır. Statik Web sayfalarının, bir kullanıcının kimliğine veya diğer faktörlere göre özelleştirilebilir içerik barındırabilen dinamik Web sayfalarından daha kolay kodlanması ve birleştirilmesi daha kolaydır.

Statik Web sayfaları da statik web siteleri olarak bilinir.

Techopedia Statik Web Sayfasını açıklıyor
Bir anlamda, statik bir Web sayfası sadece basit bir bilgi tedarikçisidir. Tasarımcılar, çoğu kez bir gazete sayfası gibi görünen bir şey oluşturmak için HTML etiketleriyle kontrol edilen bir metin ve resim kombinasyonu kullanır. Dizgi ve düzeni vardır, ancak bir yükten diğerine değişmez.

Statik Web sayfalarını anlamanın başka bir yolu da, bunları dinamik Web sayfalarıyla karşılaştırmaktır. İkincisi, derin kodlanmış kontrollere ve formlara sahiptir, böylece sayfa farklı kullanıcılara veya farklı durumlarda farklı görünmektedir. Örneğin, dinamik bir Web sayfası, bir kullanıcının kimliğini ve geçmişini öğrenmek veya kullanıcının adı veya topladığı tercihler gibi özel öğeleri görüntülemek için bir veritabanına erişebilir. Aksine, statik bir Web sayfası bu tür bir özelleştirme sağlamaz.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.