Top

Seo & Sem Avantajları

Seo ve Sem Avantajları

Arama motoru optimizasyonu
Güçlü bir SEO stratejisine sahip bir şirket, organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için zamanla dijital bir varlık oluşturmaya odaklanır. İçerik pazarlaması ve sosyal medya, organik trafik kazanmak için iki yöntemdir. Bu yaklaşım, parçalara göre tam bir bulmaca oluşturmaya benzer.

Yüksek kaliteli web sitesi içeriği geliştirmeye ve endüstri kaynakları oluşturmaya yatırım yaparak, harcadığınız her bir dolar şirketinizin çevrimiçi varlığına ve saygınlığına katkıda bulunur. Bu strateji markanız için uzun vadeli faydalar sağlar. SEO, PPC kampanyalarından daha uygun olarak kabul edilir. SEOmoz’a göre, “SEO’da harcama, PPC’nin 1 / 8’idir.”

SEO’nun birçok olumlu faydası olsa da, bu stratejinin daha uzun vadeli bir taahhüt gerektirdiğini akılda tutmak önemlidir. Yüksek sıralamalar ve web trafiğini organik olarak kazanmak, bir gecede gerçekleşmeyecek.

Arama Motoru Pazarlaması
SEM stratejisi kullanan pazarlamacılar, ilgili arama motoru sonuç sayfalarında görünen sponsorlu reklamları satın alır. Buna karşılık, arama motorları, bir reklamın aldığı her tıklama için küçük bir ücret talep eder.

Bu strateji daha hızlı bir YG’ye yol açabilir. Ücretli kampanyalar, yeni bir ürün veya şirket lansmanı sırasında marka bilinirliği oluşturmak için etkilidir. Ajanslar ve işletmeler için PPC kampanyalarının değerini takip etmek daha kolaydır. SEO ile karşılaştırıldığında, tıklama başına ödeme kampanyaları kısa vadede daha fazla veri analizi becerisi ve daha tutarlı yönetim gerektirir.

Clarity Quest, SEO ve SEM’in gücüne birlikte inanıyor. Pazarlama uzmanlarımız sağlık hizmetleri, teknoloji ve biyoteknoloji şirketlerinin başarılı çevrimiçi pazarlama programları geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Contact Us
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.