Top

Sem Nedir?

Sem Nedir?

SEM (Arama Motoru Pazarlaması), arama motorlarında reklam satın alarak web sitesi trafiği kazanma sürecidir.
İlgili SEM Eş anlamlılar ve Kısaltmalar
“Arama Motoru Pazarlaması”, bir zamanlar hem SEO (arama motoru optimizasyonu) hem de ücretli arama etkinliklerini kapsayacak bir şemsiye terimi olarak kullanıldı. Zamanla, endüstri sadece ücretli aramaya gönderme yapmak için SEM kısaltmasını benimsedi.

Arama Motoru Aracında, genellikle SEM ve / veya “Ücretli Arama” yöntemini kullanarak, hem SEO hem de SEM’i kapsayacak şekilde, daha uzun süreli arama pazarlamasıyla ücretli girişlere başvururuz. Aşağıda, SEM etkinliklerine başvurmak için kullanılan en yaygın terimlerden bazıları şunlardır:

Ücretli arama ağı reklamları
Ücretli arama reklamcılığı
TBM (tıklama başına ödeme) *
TBM (görüşme başına ödeme) – özellikle mobil arama kullanıcılarına sunulan bazı reklamlar, bir akıllı telefondan doğrudan arama yapılmasına neden olan tıklama sayısına göre ücretlendirilebilir.
TBM (tıklama başına maliyet) *
BGBM (bin gösterim başına maliyet) *
Çoğu arama ağı reklamı TBM / TBM bazında satılır, ancak bazı reklamcılık seçenekleri de BGBM temelinde satılabilir.
Yeni Başlayanlar İçin SEM
Google AdWords, arama pazarlamacıları tarafından kullanılan en popüler ücretli arama platformudur. Bunu, Yahoo’daki reklamların önemli bir bölümünü de içeren Bing Ads takip eder.

Bunun ötesinde, büyük sosyal ağlarda bir dizi “2. kademeli PPC platformu” ve PPC reklam seçenekleri bulunmaktadır.

Genel ücretli arama eğilimlerini kapsamanıza ek olarak, SEM hakkında en yeni haberleri ve aşağıdaki büyük arama pazarlama platformlarında PPC reklamlarına başlamak için yararlı ipuçlarını bulabilirsiniz:

Google reklamları
Bing Ads
Yahoo: Arama Reklamları
Her platform kendi başlangıç ​​kılavuzlarını ve yardımcı eğitimlerini sunuyor. Başka bir başlangıç ​​kaynağı, Google’ın Insider’ın AdWords’e Yönelik Kılavuzu’dur (PDF). Rehber 2008’de en son güncellendiği için, Google AdWords kullanıcı arayüzü (kullanıcı arayüzü) çeşitli özelliklerle birlikte değişti, ancak kılavuz yine de yararlı bir tanıtım sunabilir.

2014 yılında, Google AdWords, AdWords PPC açık artırmalarının nasıl çalıştığıyla ilgili yeni bir video yayınladı:

“Arama Motoru Pazarlaması” SEO İçerir mi?
“Arama motoru pazarlaması” terimi ve SEM kısaltması, Arama Motoru Arazi baş editörü Danny Sullivan tarafından popüler hale getirildiğinde, 2001 yılında, arama motorları sonuçları üzerinden trafik kazancını teşvik eden tüm çabaları tanımlamak için maksatlı bir terim olarak kullanılmıştır. sayfalar – ücretli ve organik girişimler dahil. Başka bir deyişle, terim 2001 yılında oluşturulduğunda “SEM” olarak adlandırılan ve hem ücretli arama motoru reklamcılığını hem de organik arama motoru optimizasyonunu (SEO) içerdi.

Kuruluşundan bu yana geçen 12 yıl içinde, SEM teriminin yaygın kullanımı değişti ve buna bağlı olarak iletişim kuramı ve esas olarak anlamı da değişti. SEMPO (Arama Motoru Pazarlaması Profesyonelleri Organizasyonu), SEM’i hem SEO hem de ücretli yerleştirme çabalarını içeren çok kapsamlı bir terim olarak tanımlarken, bugün Arama Motoru Arazi, SEM’i ücretli olarak tanımlamaktadır (“Arama Ağı’nda reklam satın alarak trafik kazanma süreci” motorları ”), Google SEM’i“ ziyaretçilerin web sitenizi bulmasına yardımcı olmak için arama motoru sonuç sayfalarında çevrimiçi reklam kullanımı ”olarak tanımlıyor ve Üçüncü Kapı Medyası ve Danny Sullivan tarafından yürütülen arama pazarlaması konferansı SMX – kumda bir çizgi çiziyor. Organik optimizasyon oturumlarını SEO odaklı olarak etiketleyen ve SEM odaklı olarak ücretli reklam oturumları düzenleyen bir gündemle.

Yani, SEM SEO içerir mi? Gerçekten kiminle konuştuğunuza bağlıdır, ancak arama sektörü profesyonelleriyle yapılan görüşmelere ve Google, SMX ve Arama Motoru Arazi gibi endüstri liderlerinin tanımlarına dayalı olarak – 2013 yılında, SEM’i genellikle ücretli bir arama odaklı olarak tanımlamaktadır. online pazarlama uzmanlığı.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.