Top

Google Yeniden Pazarlama

Google Yeniden Pazarlama

Google AdWords’te yeniden pazarlama, statik görüntüler, animasyonlu resimler, video, duyarlı reklamlar ve Google Görüntülü Reklam ve Google Arama Ağı’ndaki metin reklamlarından oluşur. Yeniden pazarlamayı standart Görüntülü Reklamcılık ve Arama Ağı reklamcılığından farklı kılan, hedeflemedir. Yeniden pazarlama, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tarayıcılarına çerez yerleştirmek için özel bir izleme kodu kullanmak ve daha sonra, özellikle Görüntülü Reklam Ağı’nda ve Arama ağında bu çerezi olanlara reklam sunmaktan oluşur. Bir PPC kampanyasının çok güçlü bir bileşeni olabilir.

Yeniden pazarlamayla ilgili ana nokta, web sitenizi ziyaret etmek için ürün veya hizmetlerinizde yeterince ilgi göstermiş kişileri bulmak istediğinizdir. Bu kişilerin, bir dönüşümü düşündüğünüz herhangi bir etkinliği, web sitenize henüz gelmemiş olan kullanıcılardan daha fazla gerçekleştirme olasılığı daha yüksektir. Bu kişileri en iyi şekilde hedefleyebilmeniz için çeşitli stratejiler vardır. Ziyaretçilerin hedeflediği web sitesi, yeniden pazarlama reklamlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı ve bu yeniden pazarlama kampanyalarının nasıl optimize edileceği. Bu kılavuzda, bu konulara göz atacağız ve deneyime ve Google önerilerine dayalı en iyi uygulamaları sunacağız.

AdWords Yeniden Pazarlama Seçenekleri
Standart yeniden pazarlama – Bu AdWords özelliği, önceki ziyaretçilerinize Görüntülü Reklam Ağı’ndaki web sitelerine ve uygulamalara göz atarken reklam göstermenize olanak tanır.
Dinamik yeniden pazarlama – Geçmişteki ziyaretçilere, sitenizde görüntüledikleri ürün veya hizmetlere sahip reklamlar göstermenize olanak tanıyan bir özelliktir.
Mobil uygulamalar için yeniden pazarlama – Bir kullanıcı mobil uygulamanızı veya mobil web sitenizi kullandıysa, AdWords diğer mobil uygulamaları kullandığında veya diğer mobil web sitelerinde olduklarında onlara reklam göstermenize izin verir.
Arama Ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri – Bu AdWords özelliği de RLSA olarak bilinir. Arama Ağı’ndaki geçmiş ziyaretçileri hedeflemenizi sağlar. Google ve Google’ın Arama Ağı iş ortağı sitelerinde arama yaparken, bu geçmiş ziyaretçiler için arama ağı reklamlarını hedefleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.
Video Yeniden Pazarlama – AdWords, YouTube kanalınızla veya diğer videolarınızla etkileşimde bulunan kişilere reklam sunmanıza olanak tanır. Onlara YouTube’da veya Görüntülü Reklam Ağı videoları ve web siteleri aracılığıyla reklam sunabilirsiniz.
E-posta listesi yeniden pazarlama – Müşterilerinizin eşleşmesi olarak da bilinir, müşterilerinizin e-posta adresleri varsa, bunları AdWords’e yükleyebilirsiniz. Bu özellik, Google Arama, Gmail veya YouTube’da oturum açtığında reklam sunmanıza olanak tanır.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.