Top

Google Ürün Listeleme Reklamları

google-urun-listeleme-reklamlari

Google Ürün Listeleme Reklamları

Google Ürün Listeleme Reklamları, fiyat, resim ve satıcı adı da dahil olmak üzere daha ayrıntılı ürün bilgileri içeren arama ağı reklamlarıdır. Google Ürün Listeleme Reklamları, yalnızca metin reklamlarda görünen ve yalnızca mağazanızda görünen Google Satıcı Puanlarından biraz farklı olmak üzere, ürünler sayfalarınızdan bilgi alır. Daha heyecan verici bir şekilde, müşteri yorumlarını da içerebilirler.

Google Ürün Listeleme Reklamları, çevrimiçi alışveriş yapanların zengin resimlerini ve sattığınız öğelerin ayrıntılarını göstererek web sitenize veya yerel mağazanıza trafik ve satış yönlendirir. Müşteri yorumlarını ürün bilgileriyle birleştirerek, potansiyel müşterilere ürünü satın almak için ihtiyaç duydukları tüm gerçekleri ve diğer alışveriş yapan kişilerin son derece ikna edici önerilerini sunarsınız.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik barındıran reklamların TO’yu yaklaşık% 50 oranında azalttığı zaten kanıtlanmıştır. Çevrimiçi alışveriş yapan kullanıcılar, diğer alışveriş yapanların yazdığı içeriği güçlü bir şekilde tercih etmektedir. UGC’ye dayalı reklamların daha iyi performans göstermesinin nedeni, ortalama tüketiciye daha samimi ve güvenilir hissettirmeleridir.

Google Ürün Listeleme Reklamları, ürünlerinizi mutlu müşteri yorumlarınızın yanı sıra potansiyel müşterilerinize markanıza daha iyi bir bakış açısı kazandırmak için daha yüksek bir satın alma amacına sahip olduklarından emin olmak için ürünlerinizi sergileme fırsatı sunar.

Google Ürün Listeleme Reklamları neden önemlidir?

Mobil trafik, panoda büyüyor, ancak arama trafiği söz konusu olduğunda bu hiçbir yerde daha doğru değil. 150.000’den fazla işletmeden elde edilen veriler, Facebook ve Twitter gibi diğer trafik kaynaklarıyla karşılaştırıldığında, Google’ın en yüksek mobil trafik yüzdesine sahip olduğunu göstermektedir.

Ve e-ticaret perakendecileri için, organik listelerini geliştirmek için ücretli reklamlar eklemek, bunların arama sonuçlarının geri kalanından öne çıkmalarına yardımcı olabilir.

Perakendeciler ücretli listeleme reklamlarının gücünü hayata geçiriyor: Google Alışveriş Ürün Listeleme Reklamları popülaritesinde büyüyor ve her tür perakendeci için hızla anlamlı bir gelir kaynağı haline geliyor. Arama yaparken bir kullanıcının mobil deneyimine doğrudan yanıt veren bu reklamlar, ürünlerinizin görsellerini, ilgili tüm ürün bilgileri ve müşteri yorumlarıyla birlikte daha çekici, daha bilgilendirici ve daha tıklanabilir hale getirir.

Google Ürün Listeleme Reklamları size nasıl fayda sağlar?

Ürünlerinizi rakipten ayırt edin
Google Ürün Listeleme Reklamlarınızda müşteri incelemeleri ekleyerek, reklamlarınızı rekabette bir avantaj sağlayabilirsiniz. Google’dan organik trafik elde etmek gittikçe zorlaşıyor, müşteri yorumlarıyla ürün listeleme reklamları, reklam kampanyanız için normal bir reklamdan daha fazla etki yarattığı kanıtlanmış olduğundan, reklam bütçeniz için daha fazla YG sunacak.

Mağazanız için daha kaliteli trafik alın
Reklamınız görünürse, Google’daki potansiyel müşterinin bu ürün türünü aradığı anlamına gelir. Bu, onları hangi ürünü aradıklarını zaten bildiğinden, yüksek kaliteli bir alıcı yapar. Google Ürün Listeleme Reklamlarınızdaki müşteri yorumlarını kullanmak, ziyaretçiyi hat üzerinde ve sitenize yerleştirmek için doğru zamanda doğru içeriği sunar, dolayısıyla mağazanıza daha nitelikli trafik çeker.

Alışveriş yapanlara ihtiyaç duydukları kritik bilgileri verin
Google Ürün Listeleme Reklamları, potansiyel alışveriş yapanlara, satın alma kararı vermek için aradıkları tüm bilgileri sağlar. Ürünün adını, fiyatını ve markanızın adını sağlamanızın yanı sıra, müşteri incelemesi de potansiyel bir alıcıya markanızın güvenilir olduğunu ve satın alma işlemine güvenle devam edebileceğini gösterir.

Aramada daha geniş yer
Google Ürün Listeleme Reklamlarını Yotpo ile kullanmak, markanızın yalnızca AdWords’ü kullanırken markanız tarafından tanımlanan ürün verilerini değil, aynı zamanda müşteri incelemesinde yazılan metni kullanarak daha geniş bir ağda arama sonuçları elde etmesine yardımcı olur. Bu, ürünlerinizin öğe ile ilgili çeşitli farklı aramalar için daha fazla görünebileceği ve ürünlerinizi yüksek oranda kullanan yorumlar kullanarak ne satın alınacağından emin olamayabilecek müşterileri yakalayabileceğiniz anlamına gelir.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.