Top

Google Mobil Reklam Ağı

Google Mobile Reklam Ağı

Google Mobil Reklamcılığı neden önemlidir?
2008-2009 yıllarında Mobil İnternet’in gelişiyle birlikte insanların artık bilgisayarlarında cebinde bir bilgisayarla gezindikleri, bilgisayarlarının olduğu yerde internetin olduğu ve tanıtımı için bir fırsat olduğu ortaya çıktı. Tabii ki bilgisayar bir cep telefonu olduğunda, çoğu insanın ihtiyaç duydukları eşyaları aramaya başlayacağını düşünür.

ABD’deki tam tarayıcıları olan ve son 5 ayda (Eylül 2009 – Şubat 2010 arası)% 200 artış gösteren cep telefonlarıyla ilgili terimler. Son 3 yılda birçok yeni akıllı telefonun piyasaya sürülmesiyle, Google Mobile “Alışveriş” Kategori Sorgulamalarının sayısında% 3000 oranında büyük bir artış oldu. Tam işlevli İnternet tarayıcılarına sahip cep telefonlarının, burada kalmak üzere mobil cihazlara nasıl reklam verileceğini bilmenin önemli olduğunu belirtenleri açıkça görüyoruz. Yani, daha fazla ado olmadan, Google Mobil Reklamcılık için size 10 ipucu veriyoruz:

Başarılı bir Google Mobil Reklam Kampanyası Oluşturmak İçin 10 İpucu

1. Ayrı Kampanyalar – İlk ve en önemli mobil reklamverenler, mobil kampanyalarını Masaüstü / Dizüstü bilgisayar kampanyalarından ayırmalıdır. Yalnızca bir kampanyayı yalnızca Mobil cihazlara ve yinelenen kampanyayı yalnızca Masaüstü / Dizüstü bilgisayar cihazlarına hedefleyen yinelenen kampanyalar oluşturun. Kampanyalarınızı ayırmanız, tıklama başına maliyetinizi en aza indirmeye ve ürün ve hizmetleriniz için en uygun ortamın hangisi olduğunu belirlemeye geldiğinde size yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, mobil reklamcılık şu anda genel kalite puanınızı hesaba katıyor. Ancak, Google ekibi sonunda ayrı bir kalite puanı oluşturabileceğini söylüyor.

2. Nasıl Yapılır / Nasıl Kullanılır – Google AdWords reklamverenleri, Mobil cihazlarda reklam yayınlamaya otomatik olarak dahil edilir. Ancak, 1 numaralı ipucu olarak, Mobil ve Masaüstü / Dizüstü bilgisayar arama kampanyalarınız tamamen ayrı olmalıdır. Bu nedenle, bu ayarları nerede değiştirebileceğinizi bilmek önemlidir. Basitçe, belirli bir kampanyanın “Ayarlar” sekmesine girin ve “Ağlar, cihazlar ve uzantılar” bölümünün altında Cihazlar’ın yanındaki “Düzenle” yi tıklayın. Ardından “Beni seçeyim…” için radyo düğmesine tıklayın. Bu kampanya, Mobil kampanyanız olarak sunulacaksa, yalnızca “iPhone’lar ve tam işlevli İnternet tarayıcılarına sahip diğer mobil cihazlar” ın yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun. Bu kampanya Masaüstü / Dizüstü bilgisayar kampanyanız olarak sunulacaksa, yalnızca “Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar” ın yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun.

3. Bir Mobil Kampanya Hedefleme – Bir Mobil Kampanya Hedefleme, bir Masaüstü / Dizüstü bilgisayar kampanyasını hedeflemeye çok benzer. Masaüstü Ağı / Dizüstü bilgisayar kampanyası gibi, İçerik Ağı’na katılmaya karar verirseniz, yerleşimlerinizi yalnızca ürünleriniz veya hizmetlerinizle alakalı sitelerde reklam vermek için akıllıca bir seçim yapmanız gerekir. Mobil kampanyanızı, bir Masaüstü / Dizüstü bilgisayar kampanyasında yaptığınız gibi Coğrafi konumunuza göre de hedefleyebilirsiniz. Coğrafi hedefleme, Regoin, City ve metro tarafından belirli bir yarıçap içinde veya reklamverenin çizdiğiniz sınırlar dahilinde yapılabilir. Coğrafi hedefleme, kampanya Ayarları sekmesindeki “Yerler, Diller ve Demografi” bölümünde ayarlanabilir. Google Ekibine göre,

“Mobil reklamcılık, satış noktasına yakın olan ve şimdi harcamak isteyen müşterilere ulaşmanızı sağlıyor… Üç mobil arama sorgusunun birinde yerel amaç var. İPhone uygulamalarının% 15’i yereldir. ”

Son olarak, Mobil kampanyalar da dahil olmak üzere Cihazları seçmek için hedeflenebilir: Android, iPhone / iPod Touch ve / veya Palm webOS. Ek olarak, Mobil kampanyalar, aşağıdakiler dahil olmak üzere, belirli Taşıyıcılara dayanarak daha fazla hedeflenebilir: AT & T, Kriket İletişimi, Metro PCS, Nextel, Sprint, T-Mobile ve / veya Verizon. Belirli Cihazları ve / veya Taşıyıcıları hedeflemek için seçim yapmak, kampanya Ayarları sekmesindeki “Ağlar, cihazlar ve uzantılar” bölümü altındaki “Gelişmiş cihaz ve operatör seçenekleri” altında bulunabilir.

4. Reklam Kopyalamayı Test Edin – Bu, Mobil ve Masaüstü / Dizüstü bilgisayar kampanyalarınızı ayırarak, daha alakalı bir reklam metni oluşturabilmeniz için # 1 numaralı ipucunun başka bir direğidir. Google Ekibine göre, mobil cihazlara özel olan reklam metni, örneğin iPhone’dan bahsederek% 9,3’den fazla dönüşüm elde etti. Bu nedenle, müşterilerinizi cezbetmek için ilgi çekici ve alakalı reklam kopyasını yazmak ve test etmek önemlidir.

5. Tıklama Başına Maliyet ve Arama Başına Maliyet – Google’ın reklamverenlerini ücretlendirmek için kullandığı tipik tıklama başına maliyet yönteminden farklı olarak, Mobil reklamverenler de çağrı başına maliyet yöntemiyle ücretlendirilebilir. Arama başına maliyet yöntemini kullanarak, Google, arama yapan reklamverenin siteye tıklamak yerine, işletmeyi aramak için Mobil reklam içindeki telefon numarasını tıkladığında reklamverenden ücret alır. Arama başı ücretlendirme ücreti denizle aynıdır

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.