Top

Google GSP Reklamları

Google Gsp Reklamları

GSP, “gösterime dayalı bir ortam” olarak adlandırdığım şeydir. Bu, bir kullanıcının reklamınızı, sunduğunuz ürün hakkında açık bir şekilde sormadan (kullanıcıların, anahtar kelime sorgularıyla amaçlarını bildirdikleri yerde) açık olarak gösterdiği anlamına gelir.

Facebook reklamları veya Google Görüntülü Reklam Ağı hedefleme gibi diğer gösterim temelli reklam medyaları gibi, reklamınızı kimlerin tekliflerinize ilgi duyma olasılığı yüksek olduğunu düşündüğünüz reklamları daraltmış olursunuz.

GSP’nin bazı benzersiz hedefleme yetenekleri var (bu makalenin 2. bölümünde ayrıntılı olarak tartışacağım). Buradaki büyük resim, bunun arama olmadığını hatırlamaktır; Kullanıcının sizden dışarıda bir şeyler yapmasını istiyorsunuz “size söylüyorum” tekliflerinize şu anda ilgi duyuyorlar. Bu zihniyet, hedeflemenizi, yaratıcı tasarımınızı ve kampanya hedeflerinizi yönlendirmelidir.

Potansiyel müşterilere ve dönüşüm hedefleri ücretsiz bir deneme veya freemium modeli olan reklamverenler için, GSP, bu “ücretsiz” dönüşümleri bir sürü karışıklık olmadan sürmek için iyi çalışır. Reklamınızı gördüklerinde “taahhüt” modunda olmasalar bile, birkaç form alanını veya başka bir “ücretsiz” işlemi doldurmayı taahhüt etmeleri oldukça kolay.

Yeni bir freemium proje yönetimi yazılımı çözümünü pazarlıyorsanız, sadece GSP’de “proje yönetimi” ile ilgilenen kişileri hedeflemek, maliyet etkin ücretsiz denemeleri yürütmek için yeterli olacaktır.

E-ticarette bulunuyorsanız ve insanlardan kredi kartlarını çekip para harcamasını istiyorsanız, GSP sizin için de çalışabilir. Yine de, hedefleme, mesajlaşma ve beklentileriniz konusunda daha dikkatli olmanız gerekir.

Kullanıcıların yaşamları boyunca birçok kez sipariş verdikleri e-ticaret siteleri için, GSP, alan adınızdaki alan hedeflemeyi kullanarak mevcut müşteri tabanınızdan artan gelir elde etmek için harika olabilir. E-posta mesajlarınızı destekleyebilir ve özel ürünleri ve satışları vurgulayabilirsiniz.

GSP, e-ticaret için yeni müşteri kazanımlarının kaynağı olabilir, ancak bunu başarmak için sığ bir şekilde edinmeyi düşünmeye çalışın. Potansiyel müşterilerin e-posta adreslerini GSP yoluyla toplamak ve bu müşterileri hattan aşağıya çekmek için yetiştirmek isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak, günlük bir teklif veya “reddedemeyeceğiniz teklif” satın almayı düşünün ve bir satın alma işleminde bulunmalarını istemekten ziyade bir satın alma kaybı lideri olarak kullanın. Ne kadar ilgilendikleri önemli değil. Sizin ürünleriniz.

Basitçe söylemek gerekirse, eğer AdWords üzerinden sadece 3.000 dolar değerindeki kanepeleri satıyorsanız ve bunu pazarlama çabalarınızda herhangi bir üst huni sığ kazanmadan ve beslemeden yapıyorsanız, GSP doğrudan sizin için daha fazla kanepe satışı gerçekleştirecek kanal değildir.

Bunun yerine, satın alma ve e-posta geliştirme girişimlerini geliştirmek için biraz zaman ayırın. Ardından geri gelin ve GSP’nin bu faaliyeti satış çizgisinde satışa nasıl çıkaracağınızı öğrendiğinizde artan dönüşüm hunisini elde etmesini düşünün.

Temel Hedefleme Yetenekleri
GSP hedefleme, Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN) kampanyalarıyla kullanmaya alışkın olduğunuz temel işlevlerin yanı sıra bazı benzersiz hedefleme özelliklerine sahiptir.

Geleneksel şeyler açısından, cihazı (bu e-posta ortamında “müşteri” olarak adlandırılır), coğrafyayı (AdWords’te kullanılabilen tüm aynı isimlendirme ve hedeflerle), dili ve cinsiyeti hedefleyebilirsiniz. Bunlar hedefinizin temelini oluşturur.

Contact Us
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.