Top

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı

Nasıl çalışır

Google Görüntülü Reklam Ağı, doğru kitleyi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hedefleme seçenekleri, mesajınızı potansiyel müşterilere doğru yerde ve doğru zamanda stratejik olarak göstermenizi sağlar. Hedeflemeye nasıl yaklaşabileceğinize dair bazı örnekler:

Yeni müşteriler bulun veya mevcut müşterilerinizi kitleleri kullanarak etkileşim kurun. Benzer kitleler ve pazardaki kitleler, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan kullanıcıları hedeflemenize ve yeni potansiyel müşteriler bulmanıza yardımcı olur. Sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılarla tekrar etkileşimde bulunmanıza yardımcı olmak için, yeniden pazarlama listeleri gibi verileri de kullanabilirsiniz.

Otomasyon kullanarak daha fazla dönüşüm elde edin. Otomatik hedefleme, mevcut kitlelerinize ve açılış sayfanıza göre yüksek performanslı kitleler bularak daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olur. Google Reklamları, zaman içinde otomatik olarak optimize ederek, hangi kitlelerin sizin için çalıştığını öğrenebilir. Otomatik teklif verme, yatırım getirinizi karşılamanıza yardımcı olmak için teklifinizi otomatik olarak ayarlar. Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, Google Reklamlarındaki dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için en iyi otomatik hedefleme, teklif verme ve reklam öğelerini birleştirir.

İnsanları resimlerle taşıyın
Görüntülü reklam, kullanıcıları çekici reklam biçimleriyle etkileşim kurma şansınız. Görüntülü Reklam Ağı’nda yayınlayabileceğiniz reklam türlerinden bazıları şunlardır:

Duyarlı Görüntülü reklamlar. Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam oluşturmak, duyarlı reklamlarla kısmen otomatik hale getirilir. Bunları oluşturmak için, reklam metninizi girmeniz, ardından resimlerinizi ve logonuzu eklemeniz yeterlidir. Google, performansınızı artırmak için reklamlarınızı optimize eder. (Resim kitaplığımızı ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.) Hem yeni hem de gelişmiş kullanıcılar, “yerel” reklamlar olarak gösterdikleri ve yayıncı sitesinin yazı tipine ve hisine karıştıkları için duyarlı reklamlardan yararlanır.
Not: Duyarlı Görüntülü reklamlar, duyarlı reklamları Görüntülü Reklam Ağı için yeni varsayılan reklam türü olarak değiştirecektir. Yanıt veren reklamlarınız yayınlanıyorsa, onları Duyarlı Görüntülü reklamlar olarak kaydetmeniz istenir.
Yüklenen resim reklamlar. Daha fazla kontrol için, reklam oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz. Reklamları farklı boyutlarda veya HTML5 olarak resim olarak yükleyebilirsiniz.
Etkileşim reklamları. YouTube’da ve Görüntülü Reklam Ağı’nda ilgi çekici resim ve video reklamlar yayınlayın.
Gmail reklamları. Genişletilebilir reklamları, kullanıcıların gelen kutularının üst sekmelerinde gösterin.
Reklamlar gösterildiğinde
Arama Ağı, belirli bir ürün veya hizmet için arama yaparken kullanıcılara ulaşabilse de Görüntülü Reklam Ağı, bir kullanıcının dikkatini satın alma döngüsünde daha önce yakalamanıza yardımcı olabilir. Reklamlarınızı, sunduğunuz ürüne yönlendirme yapmaya başlamadan önce kullanıcıların önüne koyabilirsiniz. Bu, genel reklamcılık stratejinizin anahtarı olabilir. Ayrıca, sitenizi veya uygulamanızı daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara yeniden pazarlama durumunda olduğu gibi, ilgilendikleri şeyleri de hatırlatabilirsiniz.

Sonuçlarınızı ölçün

Google Reklamları, hedeflerinizi ne kadar iyi karşıladığınızı ölçmenizi sağlar. Hangi web sayfalarının reklamlarınızı yayınladığını, hangi reklamların en fazla tıklamayı sağladığını ve hangi sitelerin size en düşük maliyete en çok değer katacağını öğrenin.

Önceden planlamak

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki değişikliklerin uygulanması 12-24 saat sürebilir ve hemen gösterilmeyebilir. Yeni bir kampanya oluştururken veya mevcut bir kampanyada değişiklik yaparken bunu aklınızda bulundurun. Kampanyanızı lansmandan birkaç gün önce kurmak ve gelecekte başlangıç ​​tarihini ayarlamak isteyebilirsiniz.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.