Top

Google Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı Reklamları

GOOGLE ARAMA AĞI NEDİR?

Google Arama Ağı, arama sonuçlarını göstermek için Google’ı kullanan web sayfalarındaki AdWords reklamlarını gösterir. Kanada’daki bu reklamları gösteren ana web siteleri Google.com ve Google.ca’dır, ancak diğer web siteleri de Google Arama Ağı’nın bir parçasıdır. Şirketler, devlet veya hatta kişisel web sitelerinden gelen web siteleri, Google Arama Ağı’nın bir parçası olmayı seçebilir ve Google tarafından Google AdSense üzerinden elde edilen reklam gelirlerinden adil bir payla ödüllendirilir.

GOOGLE ARAMA AĞINDA REKLAM

Google’ın Arama Ağı, herhangi bir çevrimiçi pazarlama karmasında en güçlü araçtır. Google AdWords, reklamverenlerin bir arama sorgusuyla son derece alakalı reklamlar göstermesine olanak tanır. Bu, kitlenin reklamın sunduğu şeylerle genellikle çok ilgili olmasını sağlayarak, çok yüksek tıklama oranına (TO) ve dönüşüm oranına yol açar. Bu, arama motoru reklamcılığını (SEA) çevrimiçi medya karışımının çok karlı ve esnek bir parçası haline getirir

Anahtar kelimeler, reklamlarınızın Arama Ağı’nda nerede görüneceğini belirlemek için kullanılır. Bir kullanıcı anahtar kelimelerinize benzer terimler aradığında, reklamlarınız Google arama ağı ağındaki arama sonuçlarının yanında görünebilir. Bu anahtar kelimeler çok önemlidir, çünkü maliyeti hesaplamaya yardımcı olurlar. Her benzersiz anahtar kelimenin, tıklama başına maksimum teklif tutarı belirli bir maliyeti vardır. Anahtar kelime teklif fiyatlarını bilmek, stratejinizi daha iyi planlamanıza ve belirli bir bütçeyle kalmanıza yardımcı olmanıza olanak tanır.

İletişim
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.